Kıraç Bursluluk Sınavı (2023)

Kıraç Bursluluk Sınavı, Kıraç Okulları'nın Kartal kampüsünde 25 Şubat 2023 tarihlerinde gerçekleşecektir.

Resmi başvuruların 7 Ocak 2023 itibariyle başlayacağı sınav ile ilgili detaylara aşağıdaki bilgiler üzerinden ulaşabilirsiniz:

- Bursluluk sınavına 2022-2023 eğitim öğretim yılında ilkokul 4. sınıfa; ortaokul 5, 6, 7, 8. sınıflara; lise 9, 10 ve 11. sınıflara devam eden öğrenciler katılabilecektir.

- Sınav soruları her sınıf düzeyi için 31 Aralık 2022 tarihine kadar olan MEB müfredat konularını ve kazanımlarını kapsayacaktır.

- Sınava katılmak isteyen öğrenciler, sınav başvurularını 10 Şubat 2023 tarihine kadar sadece internet sitemiz üzerinden online olarak yapacaklardır.

- Öğrenciler sınav sırasında sınav giriş belgesini ve resimli bir kimlik belgesini yanında bulundurmalıdır.

- Sınava katılacak öğrencilerin sınav başlamadan 30 dakika önce okulumuzda olması gerekmektedir.

- Sınavda pergel, cetvel, hesap makinesi gibi araç, gereç kullanımına izin verilmeyecek, sınav salonuna cep telefonu, tablet gibi elektronik araçlar ile girilmeyecektir.

- Sınav başladıktan sonra ilk 15 dakika içinde gelen öğrenciler sınava alınacak, ancak hiçbir şekilde ek süre verilmeyecektir.

- Sınavın ilk 30 dakikası içinde hiçbir öğrencinin sınav salonundan ayrılmasına izin verilmeyecek, sınavdan çıkmak konusunda ısrar edenlerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

Bursluluk Şartnamesi (Anadolu Lisesi)
Bursluluk Şartnamesi (Ortaokul)

Önemli Not: Başvurunuz, ilk girdiğiniz bilgilere göre kayda alınacaktır. Bu nedenle formu bir kez doldurmanızı rica eder, mükerrer girişlerin olması halinde başvurunuzda ilk gönderdiğiniz formun dikkate alınacağını hatırlatırız.

Hali hazırda Kıraç Okulları öğrencisi olan adayların, başvuruda bulunmalarına gerek yoktur!


BAŞVURU FORMU