Anadolu Lisesi

2004-2005 Öğretim Yılında açtığımız lisemizde, eğitim ve öğretimdeki iddiamızı, anaokulumuz, ilkokulumuz ve ortaokulumuzda olduğu gibi güçlü ve deneyimli öğretmen kadrosuyla sürdürüyoruz.

Etkin bir birey ve güçlü bir insan olarak topluma ve hayata katılmalarını hedeflediğimiz gençlerimizin iyi yetişmeleri konusundaki kararlılığımız, lisemizle bir kez daha kuvvet kazanıyor. Eğitim anlayışımızın temelini; kendilerini iyi ifade edebilen, akademik ve sosyal olarak gelecek yaşantılarına donanımlı olarak hazırlanan, sorumluluk sahibi, Atatürkçü düşünce ışığında geçmişine ve geleceğine sahip çıkan, çağdaş ve milli değerlerine bağlı, çevreye, insana ve en önemlisi kendine saygılı bireyler yetiştirme anlayışımız oluşturmaktadır.

Özel Kıraç Anadolu Lisesi’ nde her öğrenci özeldir. Güçlü akademik kadrosuyla geleceğe emin ellerde hazırlanan öğrencilerimizin hem akademik hem de sosyal gelişimleri danışman öğretmenleri tarafından takip edilir. Bireysel çalışma planları hazırlanıp her hafta kontrolleri sağlanır. Öğrencilerimizin gelişmiş olan becerilerinin ya da gelişmesi gereken yanlarının fark edilmesi bizim için önemlidir. Bireysel danışmanlık ile fark edilen tüm özellikler öğrenci ve velilerimiz ile paylaşılır. Alınması gereken önlemlerle ilgili bilgi verilir. Öğrencilerimizin geliştirilmesi gereken yanları ile ilgili hafta içi ve hafta sonu takviye çalışmaları yapılır.

Özel Kıraç Anadolu Lisesi’nin en üstün olduğu alanlardan biri de vermiş olduğu İngilizce dil eğitimidir. FES (Functıonal Englısh System) ile amacımız öğrencilerimizi bu dili, çok çeşitli ortamlardaki insanlarla iletişim kurabilecek kadar akıcı ve rahat kullanabilen bireyler olarak yetiştirmektir. Almanca 2. yabancı dil olarak verilmektedir. Mezun olduklarında Almanca’ yı günlük ortamlarda basit düzeyde kullanabilmeleri sağlanır.

Sosyal sorumluluk projelerimiz ve kulüp çalışmalarımızla öğrencilerimiz yardımlaşmayı, takım ruhu kazanmayı, çözüm odaklı olmayı öğrenir ve kendilerini keşfedebilme olanağı yakalarlar.

Lise 1. sınıftan itibaren Türkçe, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafyayı kapsayan TYT-YKS hazırlık çalışmalarını başlatılır.11 ve 12. Sınıflarda Üniversite Hazırlık Tabanlı Eğitim Programı uygulanır. Biliyoruz ve inanıyoruz ki bu çalışmalar öğrencilerimizin hem derslerindeki başarılarının artmasına yardımcı olacak hem de onlara TYT ve YKS’ye yönelik çalışmalarında büyük destek sağlayacaktır.

Her seviyenin kendi ihtiyaçları doğrultusunda Rehberlik çalışmaları yapılır. Meslek ve ders seçimleri, üniversite hazırlık süreçleri, verimli ders çalışma teknikleri…vb. konularda verilen seminerler ile öğrenci ve velilerimize yardımcı olunur. Yapılan üniversite gezileri ve kariyer günleri etkinlikleri ile öğrencilerimizin farklı meslek grupları ve üniversiteler hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanır.