Hakkımızda

2002 yılında kurulan Özel Kıraç Okulları; anaokulu, ilkokul, ortaokul ve Anadolu lisesinden oluşmaktadır.

Kıraç Okulları, Atatürk İlkelerini, çağdaş eğitim felsefesini ve pedagojik gerçekleri temel alarak; özgüvenli, başarılı, beden ve ruh sağlığı yerinde, kişilikli, saygılı, hoşgörülü, paylaşma duyguları yüksek, girişimci, kendisi ve çevresiyle barışık, yurduna, ailesine ve kendine yararlı bireyler yetiştirmeyi hedefler.

Yaklaşık 9000 m2 kapalı ve yaklaşık 2000 m2 açık alana sahip okulumuz, her türlü sosyal ve eğitsel etkinliklere olanak sağlamaktadır.

Kıraç Okulları; basketbol, voleybol, judo, aikido, masa tenisi ve dart gibi sportif branşlarda 7 ve sanatsal faaliyetler kapsamında gitar, keman, drama, görsel sanatlar, dans ve anaokulu müzik atölyesi olarak yine 7, toplamda 14 farklı kapalı ve tam donanımlı salonda hizmet veriyor.

Basketbol, voleybol, judo ve aikido branşlarında faaliyet gösteren kurslara MEB onaylı ve e-okul sistemine kayıtlı resmi sertifikaların sunulduğu Kıraç Okulları, öğrencilerin yeteneklerinin en verimli şekilde değerlendirildiği bir eğitim kurumu olarak dikkat çekiyor.

Okulumuzda ayrıca fen bilgisi laboratuvarı, fizik laboratuvarı, kimya laboratuvarı, bilgisayar laboratuvarı, resim atölyesi, kütüphane ve konferans salonu bulunmaktadır.

Bölüm odaları (Türkçe, matematik, fen, sosyal, yabancı diller) hem zümre hazırlıklarının yapıldığı hem de öğrencilerimizin akademik eksikliklerinin giderilmesi için bire bir ve grupça eğitim - öğretim çalışmalarının yapıldığı yerler olarak kullanılmaktadır.

Satranç dersliğinde anaokulu ve ilkokul öğrencilerimize satranç eğitimi verilmekte; ortaokul ve lise öğrencilerimiz de bir program dâhilinde buradan yararlanmaktadırlar.

Yemekhane ve revirimizde destek ve sağlık hizmetleri verilmektedir.