Kurucumuz

Değerli Velilerimiz,

Eğitim dünyasındaki yolculuğumuzun 21. yılını geride bırakmış bulunuyoruz. Kurumumuz yenileşmeye açık, prensiplerinden taviz vermeyen ve her zaman gelişme ilkesiyle, her geçen gün aramıza katılan yeni üyelerle yoluna devam etmektedir.

Bir ülkeyi ayakta tutacak ve geliştirecek olanın “eğitim” olduğunun bilinciyle, Yüce Atatürk’ün izinde, aydınlık fikirli bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Kıraç Okulları; yeniliklerin ve teknolojinin yakın takipçisi olarak genç beyinleri çağdaş dünyaya katabilmenin onurunu taşıyor.

Bu onuru paylaştığımız velilerimizle, öğrencilerimizle büyük ve güçlü bir aile olabilmek bizi her türlü yenilik ve gelişim için daha da motive etmektedir. Umudumuz olan gençleri; ufku geniş, çağın gelişmelerini yakından takip eden, sosyal bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflerken onlara insanın özüne saygı duymanın, farklılıklara ve değişimlere açık olmanın, hayata karşı umutlu ve yapıcı olmanın önemini de fark ettirmeyi önemsiyoruz. Çünkü onların mutluluğu, bir ülkenin mutluluğu olacaktır.

Kıraç ailesi olarak bizler, kurumumuzda aile sıcaklığını yaşayan çocuklarımızın eğitimini ciddiyet ve disiplinle inceleyip geliştirirken uzun yıllar boyunca gelişimlerini - hepsi bu ailenin bir parçası olan - çalışanlarıyla yakından gözlemlemekte, onlara bu yolculukta samimiyetle eşlik etmekteyiz. Çünkü onların da kendilerini bu ailenin bir parçası olarak hissetmelerini önemsiyoruz. Bu aidiyetin, kendini bu ülkeye de ait hissetmeye açılan önemli bir bağ olduğunu biliyoruz.

Bu inanç ve emelle ailemize katılan her genç bireyi, bizlere görünmez ama sağlam bağlarla bağlayan dürüstlük, samimiyet ve ilgiyle kucaklamakta; bilgiyle donanırken, çok yönlü bir gelişim içinde olması içinde çaba sarf etmekteyiz. Her öğrencinin başarı hikayesini birlikte yazıyoruz.

Mehmet Kıraç