Matematik

Amacımız matematiği elle tutulur gözle görülür hale getirerek öğretmektir.

Bu amaçla;

Öğrencilerimize günlük hayatlarında karşılaştıkları problemleri çözebilmelerini sağlayacak düşünme yolu kazandıracak çalışmalar yapılır. Öğrencilerimize yaşamla bağlantılı deneyimler yaşatmak üzere derslerimiz değişik etkinlikler ve materyaller ile desteklenir. Öğrencilerimizin matematikteki soyut kavramları kolayca anlamasını ve matematikten zevk almasını sağlamak için derslerimiz çeşitli projelerle desteklenir. Somut nesneler ve modeller derste öğrenilen kavramları anlaşılır kılar.

Zekâ ve strateji oyunları ile öğrencilerimizin üst düzey düşünme becerisi kazanmalarına ve yaratıcılıklarını geliştirmeye hedefleriz. Matematik derslerinde tüm sınıflarımızda mevcut olan akıllı tahta yazılımlarından da faydalanırız. Böylece matematik üzerine düşünen, yorumlayan ve problemlere yaratıcı çözümler önerebilen bireyler yetiştirmeyi hedefleriz.

Bilgi yarışmaları düzenleyerek matematiği sevmelerine katkı sağlarız. Yarışmalarda sadece yarışmacılar değil izleyiciler de sürece aktif olarak katılırlar. Kısacası eğlenirken bile eğitim öğretim devam eder.

Kazanımların ne ölçüde öğrenildiğini sık sık yaptığımız quiz’ler ile değerlendiririz. Ayda bir kez yapılan süreç izleme sınavları ile de öğrenci başarısı ve bu doğrultuda alınacak önlemler yakından takip edilir.